• Hakkımızda

  Müzikdersi.com bir Emre Yücelen Projesi. Uzun yıllardır müzik yolculuğunda dinleyici ve takipçilerine müziği paylaşma yolunda pek çok proje ile farkındalık oluşturan Emre Yücelen yeni eğitim platfomu ile bayrağı bir adım daha öteye taşıyor.

  2004 yılından itibaren Oyun yapım firması Sobee ile çalışan Emre Yücelen : İstanbul Kıyamet Vakti , I Can Football , Süper Can gibi Online oynanan ilk Türk Oyunlarının müziklerini ve ses efekt tasarımlarını yaptı. Bunun yanı sıra Galatasaray resmi albümünde yer alan remixler kendisine ait. Aynı zamanda sanatçı dostlarına verdiği bestelerde bulunmaktadır.

  İnternet üzerinde eğitim veren o zamanki formatı ile www.muzikdersi.com , www.sandersi.com ‘u kurarak bir çok genç müzisyenle bilgi paylaşımında bulundu. www.muzikdersi.com sitesi ile 2006 yılında Altın Örümcek Web Siteleri Yarışmasında Türkiye’nin en iyi 2. Eğitim Web sitesi seçildi.

  2007 yılında İstanbul Camileri Ve Müezzinleri isimli arşiv bir cd projesine imza attı. Türkiyede ilk olarak yapılan projede : İstanbuldaki 17 camide farklı müezzinlerle , farklı makamlarda , orjinal cami akustiğinde ezan kayıtları ve Müezzinlerle Röportajlar yaptı. Projesini de ‘İstanbul Camileri ve Müezzinleri’ adı ile Cd olarak yayımladı. https://goo.gl/4Yb7oE

  2011 yılında İstanbul Ses Haritası oluşturmak için çalışmalara başlayan Emre Yücelen o yıldan bu güne İstanbul ve Türkiye’nin pek çok farklı yerinde Profesyonel Ses ve Video kayıtlarını toplayarak http://www.istanbulsoundmap.com sitesi üzerinden yayımlamaya başladı. Proje büyük bir ses bankası oluşturmayı hedeflemekte. Ayrıca kullanıcıların da veri eklemesine olanak tanıyan web arşiv özelliğine de sahip.

  2012 yılında Doğa Sesleri projesini oluşturarak 2014 yılından itibaren Ses mühendisi Eren Çılgın ile birlikte geliştirmeye başladı.
  Doğa Sesleri Projesinde 1000’i aşkın doğal ortamda tabiat ve canlı seslerini profesyonel ses ve video görüntüleri ile kaydedildi. Proje halen devam etmektedir.
  http://www.dogasesleri.com

  2013 yılında Müzik Yapım Firması ‘Yücelen Müzik’ i kurdu.

  2014 yılında Ses mühendisi Eren Çılgın ile ıstanbul City projesine başladı. Bu projede İstanbul’un tarihi mekanlarında (Karaköy,Sultanahmet vb…) profesyonel atmosfer ve görüntü kayıtları yaparak sonrasında stüdyoda müzik eklenmesi esastır. Istanbul City projesi halen devam etmektedir. http://www.dogasesleri.com dan geniş bilgi alabilirsiniz.

  2015 yılında Youtube.com/SesEgitimi (Emre Yücelen Şan Dersi) kanalını kuran Emre Yücelen Ses Analizleri , Müzikal Geziler , Stüdyo Sohbetleri gibi birçok müzik projesi yapmakta ve geliştirmektedir.

  2021 yılında hedeflediği yeni müzik eğitim platformu ve yenilenmiş yüzü ile müzikdersi.com ile müzik eğitiminin daha geniş kitlelere yayılması için çalışmalarını sürdürmektedir.